ייצוג בפני מוסדות המס

כל בעל עסק רשאי להיעזר בשירותיו של יועץ מס על מנת שזה ייצג אותו מול רשויות המס השונות – מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי. לאחר חתימת בעל עסק על ייפוי כוח לצורך ייצוג בפני רשויות המס, רשאי יועץ המס לטפל בענייניו השוטפים מול הרשויות, להשיב לכל פנייה ומכתב שקיבל מרשויות המס, וכן, לייצגו מול שלטונות המס בכל הליך חקירה או בדיקה.   

הדרך הנכונה ביותר עבור בעל עסק להתנהלות מול רשויות המס היא להתקשר עם יועץ מס עוד לפני פתיחת התיק במס הכנסה, על מנת שזה יסייע בהגדרת העסק מבחינה מיסויית. אולם, גם אם הינך בעל עסק קיים, חשוב שיהיה לצידך איש מקצוע בקיא בחוקים והכללים הרבים החלים בתחום המס. כאשר יועץ מס נדרש לייצג לקוח מול רשויות המס, עליו להכיר את העסק שלו על בוריו- באילו חומרי גלם הוא משתמש? מהי שגרת העבודה שלו? אילו שירותים הוא מציע ללקוחותיו? מה מרכיב ההוצאות מתוך הרווחים שלו על כל שירות או מוצר שהוא מציע?- זאת כדי שיידע להכין בצורה מהימנה את דו"חות העסק, להסביר לפקיד המס על כל פרט וסעיף בדו"חות, וכן, על מנת שיידע להדריך את בעל העסק לגבי האופן בו הוא נדרש להתנהל מול מוסדות המס.

לנו ב'סער – הנהלת חשבונות וייעוץ מס' ניסיון עתיר בייצוג לקוחות מול מוסדות המס. אנו עורכים ללקוחותינו סימולציית תחקיר לקראת ביקורת מס הכנסה, כך שיהיו ערוכים לשאלות פקידי המס ויבינו את משמעויות תחקיר שכזה לעסק שלהם. אנו משחזרים יחד עם לקוחותינו את ספרי העסק ומגישים דו"חות מותאמים למס הכנסה במקרים של דיווח לקוי. ואנו מייצגים את לקוחותינו במקרים בהם הם נדרשים לדיון בעסק שלהם מול רשויות המס.

'סער – הנהלת חשבונות וייעוץ מס' מציעה ללקוחותיה מעטפת שירותי ייצוג מול רשויות המס:

  • פתיחת תיקים במס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ
  • דיווחים חודשיים לרשויות המס
  • דיווח למוסדות המס לגבי ניכויי שכר לעובדים וניכויי תשלומים לספקים
  • טיפול בפריסת חובות וביטול קנסות של העסק ברשויות המס
  • ייצוג וליווי הלקוח לזימונים במוסדות המס
  • טיפול בהחזרי מס המגיעים לעסק מול מוסדות המס

כשאתה מגיע למעמד בו אתה נדרש לדון בעסק שלך מול מוסדות המס זו אף פעם לא חוויה נעימה, ועל כן תרצה שייצג אותך האדם המקצועי ביותר – בדיוק כמו שתרצה לצדך בבית המשפט את עורך הדין המיומן ביותר. כש'סער' לצדך מול מוסדות המס, אתה יכול להיות בטוח שאתה בידיים טובות, בדיוק כפי שחווה לקוח שלנו במקרה הבא:

סיפורו של איש עסקים שביצע עסקאות מקרקעין, ובכל עסקה דאג להשאיר לעצמו חלק קטן מהשטח, אותו היה רושם על שמו, כמעין בטוחה לעתיד. בשלב מסוים החל להסתבך כלכלית ולקח הלוואה. בשל קשיים בהחזרת ההלוואה, נאלץ להתחיל למכור את השטחים שצבר לאורך השנים, אולם לא דיווח למס הכנסה על המכירות. לאחר מספר חודשים בהם פעל בשיטה זו קיבל זימון למע"מ חקירות, אשר דרשו ממנו את חוזי המכר של כל עשרות העסקאות שהספיק לעשות במשך אותם חודשים. בשלב זה, פנה אלינו הלקוח ועדכן אותנו בזימון. ייצגנו את הלקוח בחקירה ולאחר סבב דיונים ראשון הוחלט על תשלום של 320,000 ₪ מע"מ בגין עסקאות המכר שבוצעו. לאחר שלמדנו את החלטת מוסדות המס, הגשנו למס הכנסה השגה מפורטת על השומה שנקבעה, אשר בעקבותיה נערכו בחינות חוזרות. בסבב הדיונים הבא הצטמצם התשלום עד לכדי 120,000 ₪.

הנאמנות שלנו, ב'סער – הנהלת חשבונות וייעוץ מס', נתונה בראש ובראשונה ללקוחותינו, גם בעת ייצוגם מול שלטונות המס. אנו סבורים כי הדרכה להתנהלות נכונה וחוקית מול מוסדות המס, עשויה לחסוך לכל בעל עסק זמן וכסף, ולאפשר לו להתרכז בקידום העסק שלו לשגשוג והצלחה.

נשמח לעמוד לרשותכם

© סער - הנהלת חשבונות וייעוץ מס

דילוג לתוכן