ייעוץ מס

במשק הישראלי קיימים שני סוגי עסקים עיקריים – עסק פטור ועסק מורשה. כל עסק בישראל מחויב בתשלום מיסים, בהוצאת קבלות, בניהול תקין של ספרי חשבונות, ובדיווח לשלטונות המס בהתאם לתקנות המחייבות אותו. בעת הקמת עסק קיימת חובה לדווח עליו למס הכנסה, ומאותו רגע ולאורך כל חיי העסק, מתקיימת התנהלות יומיומית שלו מול מוסדות המס – מס הכנסה, ביטוח לאומי, ולעיתים גם מס ערך מוסף.

מרכיב חשוב בניהול כספי העסק הוא ניהול ספרי החשבונות. ניהול לקוי של ספרים אלו עשוי להביא לבלבול ולחוסר סדר בעסק שלך, אשר יכולים להוביל להתנהלות כספית שגויה מול עובדים, ספקים, לקוחות, ומוסדות המס. ללא מעקב רציף אחר שורת ההכנסות וההוצאות ובהיעדר ניהול אפקטיבי של ספרי החשבונות, בעל עסק עלול להיקלע למצבים לא נעימים, כמו: אי תשלום משכורות, עיכוב בתשלום לספקים, אי דרישת תשלום מלקוחות, ולהתנהלות לקויה מול מוסדות המס – כל אלו עשויים לגרור עלויות כלכליות ותביעות משפטיות, שיכבידו על בעל העסק ויפגעו ביכולתו לשמור על שגשוגו והתפתחותו של בית העסק לאורך זמן.

ייעוץ מס נועד לאפשר לבעל העסק לנהל את כספי העסק באופן אחראי ומתוכנן. ניהול כספי העסק באופן כזה מתחיל ביכולתו של בעל העסק לדעת כמה כסף הוא מוציא בכל חודש וכמה הוא מכניס מנגד. לקוחות 'סער – ייעוץ מס והנהלת חשבונות' נהנים משירות תיאום מס יזום, שמתבצע "מאחורי הקלעים" אחת לחודשיים, ומאפשר להם להתעדכן במצב הכספי של העסק שלהם בכל רגע נתון.

בעלי עסקים קטנים ובינוניים נוטים לשגות בדיווח על ההכנסות ביחס להוצאות בפני שלטונות המס. כשבעל עסק מדווח בשגרה על הוצאות גבוהות מהכנסות, אצל מס הכנסה תידלק נורה אדומה לגבי ההתנהלות הדיווחית של העסק והוא יבקש לבחון אותה לעומק. על כן, ישנה חשיבות רבה לשמור על אמינות בדיווח – אותה ניתן להבטיח באמצעות שכירת שירותיו של יועץ מס מקצועי ומנוסה. אף על פי כן, לעיתים בעלי עסקים מעדיפים להימנע משכירת יועץ מס כדי לחסוך את עלויות שכר הטרחה. בחלק מהמקרים, יתכן כי בעל העסק אכן יצליח לחמוק מביקורות המס, אולם דיווח שגוי או מוטה או ביקורת מזדמנת עשויה להסב לו בסופו של דבר עלויות גבוהות הרבה יותר.

עבור 'סער – ייעוץ מס והנהלת חשבונות' כל לקוח הוא עולם ומלואו, ועל כן, אנו מקפידים להעניק תשומת לב לפרטים הקטנים בספרי החשבונות שלו, ללמוד את רזי העסק שלו לעומקם, ולנהל את כלל היבטי המיסוי של העסק מבלי שהלקוח יחוש בקיומנו ותוך חיכוך מינימאלי בינו לבין רשויות המס.

'סער – ייעוץ מס והנהלת חשבונות' מציעה מגוון פתרונות מס:

  • תכנון מס אישי
  • עריכת והגשת דו"חות
  • ייצוג שוטף מול שלטונות המס
  • סקירות רבעוניות (שקופות מעיני הלקוח)- שמירת הלקוח up to date
  • קידום אופציית החזר מס עבור הלקוח
  • קידום אופציית הקלות בתשלומי מס עבור הלקוח
  • קיום סימולציות לתחשיבים עתידיים
  • בחינת אפשרות קבלת סיוע כספי מהמדינה

נשמח לעמוד לרשותכם

© סער - הנהלת חשבונות וייעוץ מס

דילוג לתוכן